مشتری گرامی! از1اسفند ماه تا 13فروردین ماه می توانید از یک کد تخفیف 50% در پنل کاربری خود استفاده کنید.اگر عضو سایت نیستید،برای بهره مندی از این تخفیف شگفت انگیز عضو سایت ما شوید!

منو
ورود و ثبت نام

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

اندیشمندان و نظریه پردازان مدیریت کیفیت جامع

دکتر والتر شوهارت:

تصویری از دکتر والتر شوهارت

دکتر والتر شوهارت(۱۸۹۱-۱۹۶۷) متخصص آمار بود ذر سالهای ۱۹۲۰ تا ۱۹۳۰ در شرکت های آزمایشگاههای بل کار می کرد.کتاب او به نام ((اقتصاد کیفیت در تولید)) به عنوان یکی از نخستین کتابهای آماری برای بهبود کیفیت به شمار می رود.او معتقد بود که نوسانات در تمام مراحل تولید کالا وجود دارد و علت آن را می توان با استفاده از علم آمار نسبت به کاهش این نوسانات و بهبود محصولات تولید اقدام کرد.

دکتر دمینگ:

تصویری از دکتر دمینگ

دمینگ در سال ۱۹۰۰ میلادی به دنیا آمد.وی استاد دانشگاه و متخصص در آمار بود.دکتر دمینگ به عنوان یکی از دانشجویان دکتر شوهارت متوجه شد که ازجدول نظارتی که در کارخانه ها استفاده می شود در دفتر اداری هم می توان استفاده کرد.پس از مدتی او احساس کرد که مطالب آموزش او از سوی مهندسان و کاردانان فنی بی ارزش تلقی شده و در خطوط تولید به کار نرفته است.او متوجه شد که این مطالب آموزشی را،به جای مهندسان و کاردانان فنی،به مدیران شرکتها باید آموزش دهد تا آنان برای تغییر در روش انجام کارها تصمیمات خود را بگیرند.او به این نتیجه رسید که تصمیم گیری برای بهبود کیفیت باید از مدیران رده بالا و ارشد سازمانها استفاده کرد.

دکتر دمینگ در سال ۱۹۵۱ به ژاپن دعوت شد و در آنجا متوجه نوسانات بیش از اندازه خطوط تولید کارخانه های ژاپنی شد.سخنرانی های نداوم او مهندسان ژاپنی را تحت تاثیر قرار داد و با استفاده از روش پیشنهادی او کیفیت کالاهای ژاپنی به تدریج بهبود یافت و به افزایش صادرات کالا های ژاپنی انجامید.او روش جدید مدیریتی را تدوین کرد که امروز مدیریت کیفیت جامع نامیده می شود.روش او دارای چهارده اصل است.

دکتر ژوزف ژورن:

دکتر ژوزف ژورن در سال ۱۹۰۰ میلادی در شکور رومانی به دنیا آمد.او بعدا به آمریکا رفت و مانند دمینگ با کارهای دکتر شوهارت آشنا شد و شخصا از روشهای کنترل کیفیت فرایند در تولید تلفن استفاده کرد.او در سال ۱۹۵۴ به ژاپن رفت و به مدیران ژاپنی کمک زیادی کرد.

۱-برنامه ریزی کیفیت ۲-کنترل کیفیت ۳-بهبود کیفیت

او با استفاده از گروه های کاری برای برنامه ریزی صحیح و هدفمند برای انجام طرحهای بهبود کیفیت استفاده جست و اعتقاد داشت که هریک از گروههای کاری می توانند سبب صرفه جویی های زیاد شوند.

فلیپ کرازبی:

تصویری از فلیپ کرزابی

فلیپ کرازبی در سال ۱۹۷۹ با نوشتن کتابی به نام ((کیفیت رایگان)) است،مشهور شد.اوبعد ها به عنوان مدیر امور کیفیت منصوب شد. با اجرای برنامه ((تولید بیدون ضایعات یا بدون عیب و نقص)) موفق به کاهش ضایعات و افزایش کیفیت موشکها شد.این برنامه بعدا اساس کار سرکتهای دولتی در آمریکا شد.او نیز مانند دکینگ چهارده اصل برای کیفیت بر شمرده است.

غلامرضا عزیزی وب‌سایت
فقط کافیه به کسب و کارتان عشق بورزید و تلاش کنید تا طلاش کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *