مشتری گرامی! از1اسفند ماه تا 13فروردین ماه می توانید از یک کد تخفیف 50% در پنل کاربری خود استفاده کنید.اگر عضو سایت نیستید،برای بهره مندی از این تخفیف شگفت انگیز عضو سایت ما شوید!

منو
ورود و ثبت نام

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

رفتار سازمانی در سطح جهانی

رفتار سازمانی در سطح جهانی

  • رفتار سازمانی در سطح جهانی
  • واکنش در برابر جهانی شدن سازمان
  • رویارویی با مسائل بین المللی

واقعیت دهکد جهانی را می توان از دیدگاه اثراتی که شرکت های چند ملیتی بر سیستم اقتصادی جهانی دارند و پیدایش همکاری های منطقه ای و قراردادهایی که بین کشور ها بسته می شود مشاهده کرد.

در یک سیستم اقتصاد جهانی مدیران باید تفاوتهای فرهنگی را درک کنن و شیوه مدیریت سازمان های خود را براساس آن تعدیل نمایند.برای مثال اختلاف فرهنگ و شیوه زندگی باعث تفاوتهایی بین کارگران آمریکایی و ژاپنی شده است.کارگران آمریکایی تنها کارمی کنند،به میزان زیادی جابجا می شوند،طبق دستورالعمل،مسائل را به صورت سیستماتیک حل می کنند،به مسئولیت فردی اعتقاد دارند،از تضاد و تعارض پرهیز می کنند،اختیارات و مسئولی واحد را می پذیرند،به سلسله مراتب اختیارات توجه دارند،محتاط هستند و از خطر اجتناب می کنند.

کارگران ژاپنی بصورت گروهی کار می کنند،به میزان بسیار کمی جابجا می شوند،برای حل مسائل ابتکار عمل به خرج می دهند،گروه را معرف خود می دانند،به مسئولیت گروهی اعتقاد دارند،از تضاد و تعارض پرهیز نمی کنند،غیر رسمی و روراست هستند،علاقه ای به پذیرفتن مسئولیت فردی ندارند،خطر پذیر هستند.

واکنش در برابر جهانی شدن سازمان

در زمان کنونی مدیریت در محدوده مرزهای ملی قرار نمی گیرد و مدیران باید بتوانند با افراد متعلق به فرهنگ های مختلف کار کنند.مدیر باید بتواند فرهنگ کارکنان را درک کنند(چه کارکنان در کشورهای دیگر باشند وچه در کشور او باشند)،با آنان وجوه مشترک پیدا کند و آنان را وادار کند که شیوه های گوناگون مدیریت را درک کنند و خود را با آنان سازگار نماید.

شرکت های چند ملیتی و قرارداد های همکاری منطقه ای:

پژوهشگران بر این باورند که بیش از یک دهه است که دنیا بصورت یک دهکده جهانی واقعی درآمده است.

واقعیت دهکده جهانی را می توان از دیدگاه اثراتی که شرکتهای چند ملیتی و قرارداد های همکاری بین منطقه ای بر سیستم اقتصاد جهانی دارند،مشاهده کرد.

شرکت های چندملیتی به شرکت هایی گفته می شود که در بیش از دویا چند کشور به صورت همزمان فعالیتهای عمده دارند.آنها نتیجه یا ره آورد طبیعی سیستم اقتصاد جهانی هستند که با استفاده از فعالیتهای خود استراتژی جهانی را تدوین و ارائه می نمایند.مدیران این شرکت ها با سیستم های سیاسی،اقتصادی،عادات و رسوم گوناگون روبرو می شوند که این اختلافها هم موجب بروز مسائل و مشکلات می شود و هم فرصتهایی را برای آنها بوجود می آورد.

همچنین، با پیدایش قرارداد های همکاری منطقه ای،مرزهای ملی مخدوش و تا حد زیادی کمرنگ شده است.

رویارویی با مسائل بین المللی

سیستم اقتصاد جهانی برای مدیران مسائل و مشکلاتی بوجود آورده است که آنها در کشور خود با آن مواجه نبودند.مدیران با سیستم های سیاسی،حقوقی و قانونی و همچنین محیط اقتصادی و فرهنگهای ملی متفاوتی روبرو شدند.به عنوان نمونه،آمریکایی هامردمی قوم پرستند که عادات و رسوم و ارزشهای فرهنگی خود را برتر از دیگران می دانند.مدیران آمریکایی نسبت به درک فرهنگ سایر کشور ها ناتوان هستند و همین امر موجب بروز مسائل و مشکلات زیادی شده است.بطور مثال مدیر آمریکایی که در یک شرکت ژاپنی کار می کرد،به دلیل اینکه دفتر کار مدیر ارشد شرکت کوچک بوده و تجهیزات زیادی نداشت،احترام زیادی نسبت به وی قائل نشده بود که این موضوع باعث دلخوری مدیر ارشد شده بود.

پیدایش دهکده جهانی باعث می شود که تفاوتهای فرهنگی از بین برود و در بلند مدت دهکده جهانی به صورت یک فرهنگ فراگیر در آید،یعنی دنیا بصورت کوره ای در می آید که همه فرهنگ های مختلف در آن ذوب شده و از بین می روند.

غلامرضا عزیزی وب‌سایت
فقط کافیه به کسب و کارتان عشق بورزید و تلاش کنید تا طلاش کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *